Wszystkie wpisy z kategorii: Aktualności

Prawnik KPWG o dziedziczeniu długów

Nasz prawnik, Pani Aleksandra Kadłubowska Klin w rozmowie z jednym z portali internetowych wyjaśnia jak uniknąć kłopotów związanych z dziedziczeniem długów. Zachęcamy do lektury!

KPWG dla onet.pl

Przygotowanym przez naszych prawników poradnikiem dla osób wybierającym się na urlop zainteresował się portal onet.pl. Zachęcamy do lektury.

Jakie prawa ma klient niezadowolony z urlopu?

Zgodnie z ustawą o usługach turystycznych umowa o świadczenie usług turystycznych powinna być zawarta w formie pisemnej i określać przede wszystkim miejsce  pobytu lub trasę wycieczki, położenie, rodzaj i kategorię obiektu hotelarskiego zgodnie z przepisami kraju pobytu, ilość i rodzaj posiłków, program zwiedzania i inne usługi wliczone w cenę imprezy turystycznej. Należy również pamiętać, że jeżeli płacimy wyższą kwotę za pokój z widokiem na morze czy też zakwaterowanie w budynku głównym- powinniśmy zadbać o to, aby te elementy znalazły się w umowie. Będzie nam łatwiej dochodzić ewentualnego odszkodowania od organizatora. W każdym jednak przypadku klient biura podróży powinien przeczytać umowę, którą podpisuje. Broszury, katalogi i inne informacje pisemne stają się elementem umowy, o ile umowa zawarta z klientem nie zawiera odmiennych postanowień.

Problem z logo

Zachęcamy do lektury artykułu poświęconego problematyce konieczności rejestracji logo, w którym nasi prawnicy wyjaśniają, czy niezarejestrowane logo jest jednak chronione.

KPWG dla lovekrakow.pl

Ceniony krakowski portal internetowy lovekrakow.pl rozpoczął cykl artykułów „Z prawem na ty”, do udziału w którym w roli ekspertów zapraszani są nasi prawnicy.

13 MARZEC 2014

Prezentujemy artykuł autorstwa Pani Aleksandry Kadłubowskiej – Klin, prawnika z Naszej Kancelarii, dotyczący problematyki umorzenia postępowania upominawczego na podstawie art. 505 (37) k.p.c. a przerwania biegu przedawnienia.

12 LUTY 2014

Zespół Kancelarii przystąpił w ramach współpracy z fundacją prawną EduLaw do przygotowania poradnika dla osób chcących założyć działalność gospodarczą.

Szansa na szybszą rejestrację firmy

Każdy przedsiębiorca wie jak wiele formalności wiąże się z rejestracją nowej firmy. Już wkrótce może się to zmienić, bowiem jak obiecuje rząd – nastąpi skrócenie czasu oczekiwania przez nowy podmiot na możliwość rozpoczęcia działalności gospodarczej o około 17 dni. Wszystko dzięki nowelizacji ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym.

19 GRUDNIA 2013

Kancelaria Prawna KPWG nawiązała współpracę z jednym z najlepszych polskich coachów i uznanym ekspertem przywództwa osobistego – Robertem Jasińskim.

20 październik 2013

Kancelaria Prawna KPWG podejmuje współpracę z Fundacją Prawną EduLaw